.

Müşteri Şikayet Yönetimi Politikamız

Panasonic Electric Works Türkiye olarak Müşteri Memnuniyetini sürekli iyileştirmenin bir parçası olarak görürüz.

Müşteri Şikayetlerini, müşteri odaklılık, gizlilik, şeffaflık prensiplerini ve yasal gereklilikleri göz önünde bulundurarak ele alır ve yönetiriz. Müşteri Şikayetlerini müşteri memnuniyetine dönüştürme amacıyla etkili bir "Müşteri Şikayet Yönetimi Süreci" uygular ve bu süreci geliştirmek için gerekli kaynakları ayırarak sürekli iyileştirmeyi destekleriz.

Müşteri Şikayet Yönetimi Süreci
1
Müşteri Şikayetleri, ürün görselleri(video veya fotoğraf) eklenerek Web Adresi (www.lstr.panasonic.com), Danışma Hattı, Canlı Destek, Şikayet Platformları, Sosyal Medya gibi kanallar üzerinden Müşteri İlişkileri Departmanına iletilir.
2
İletilen şikayetler Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) programına kayıt edilir ve şikayet sahibine e-posta veya SMS ile bilgilendirme yapılır.
3
Şikayete konu olan durumun incelenmesi için şikayet kaydı, video veya görseller, ürün/ler ilgili departmanlara iletilir.
4
Ürünün veya ürüne ait görsellerin müşteri tarafından paylaşılmasının mümkün olmadığı vb. durumlarda yerinde inceleme yapılır.
5
Müşteri şikayetine konu olan durumlar ilgili departmanlar tarafından incelenir.
6
İncelemesi 3 iş gününü geçen şikayetlerde şikayet sahibine e-posta veya SMS ile bilgilendirme yapılır.
7
Şikayet çözüme kavuştuğunda şikayet sahibine e-posta veya SMS ile bilgilendirme yapılır.
8
5 iş gününü aşan bildirimlerde veya şikayet durumunun öğrenilmesinin istendiği durumlarda şikayet sahibi CRM numarası ile danışma hattından bilgi alabilir.
9
Bu bilgilendirme sonrası 2 gün içerisinde arama ile anket yapılarak şikayetin kapatılma bilgisi şikayet sahibinden alınır.
10
Müşteri memnuniyetinin arttırılması ve Müşteri Şikayet Yönetim Süreci'nin iyileştirilmesi için müşteri şikayetleri analiz edilir